Skip to the main content

KNKV verbindt zich aan strategie ‘Sporten voor mensen met een handicap vanzelfsprekend in 2030!’

Korfbalaanbod

Tijdens de landelijke Uniek Sporten Dag hebben 56 organisaties uit de (gehandicapten)sport, waaronder het KNKV, zich verbonden aan de strategie ‘Sporten voor mensen met een handicap vanzelfsprekend in 2030!’. Deze strategie is afgelopen jaar met de betrokken organisaties opgesteld en uitgewerkt. De partijen die de strategie ondertekenden hebben toegezegd mee te werken aan een of meerdere thema’s die een voorwaarde zijn voor een sport die voor mensen met een handicap vrij en toegankelijk is.

Ook wij streven ernaar het sportlandschap voor mensen met een handicap structureel te verbeteren. Dit vraagt om de inzet van zoveel mogelijk partners in de sport, door bijvoorbeeld in te zetten op passend aanbod en de keuzevrijheid om in iedere levensfase een sport te kiezen die bij je past. Daarnaast is het onder andere belangrijk om de hierbij horende randvoorwaarden, zoals hulpmiddelen, toegankelijke accommodaties, vervoer en financiën, in iedere gemeente onder de loep te nemen.

De komende vijf jaar gaan we hier ook als KNKV mee aan de slag. En daar starten we vandaag mee, zodat sporten voor mensen met een handicap 2030 vanzelfsprekend is!

Thema’s van de strategie
  1. Jeugdsport: Sport voor jeugd (5-18 jaar) met een handicap is in 2030 vanzelfsprekend. Kinderen en jongeren met een handicap die willen sporten, kunnen sporten in 2030.
  2. Volwassensport: Sport voor mensen vanaf 18 tot 80 jaar met een handicap is in 2030 vanzelfsprekend. Dit houdt in dat volwassenen met een handicap die willen sporten, kunnen sporten in 2030.
  3. Talentvolle sporters: In 2030 is het vanzelfsprekend dat talentvolle sporters met een handicap (12-35 jaar) optimaal worden ondersteund in hun sportieve ontwikkeling binnen paralympische sportdisciplines.
  4. Innovatie: In 2030 is het vanzelfsprekend dat we innovaties voor mensen met een beperking realiseren vanuit, een per Paralympische cyclus landelijk vastgesteld, prestatie bevorderende thematiek.
  5. Classificaties: In 2030 is het classificatieproces voor sporters met een handicap volledig gestroomlijnd, waardoor zij gemakkelijk in de juiste sport en klasse terechtkomen.
  6. Randvoorwaarden: Sporten voor mensen met een handicap is in 2030 toegankelijk. Iedereen met een handicap die wil sporten kan sporten. Hiervoor worden de randvoorwaarden om te kunnen sporten op het gebied van sporthulpmiddelen, vervoer, accommodaties en financiën geoptimaliseerd.
  7. Versterken van het netwerk: Alle partijen werken samen om de missie ‘Sporten voor mensen met een handicap is vanzelfsprekend in 2030’ te realiseren.
  8. Internationaal: In 2030 is Nederland een toonaangevende speler in de internationale sport voor mensen met een handicap.
Meer informatie

Wil je meer weten over de strategie ‘Sporten voor mensen met een handicap vanzelfsprekend in 2030!’? Kijk dan hier.

Foto: Lisette Goudkade

Gerelateerde artikelen

Terugblik op de Korfbal Leaguefinale: wat zeggen de cijfers?
Evenementen
Terugblik op de Korfbal Leaguefinale: wat zeggen de cijfers?
De Korfbal Leaguefinale in Rotterdam Ahoy is het grootste indoor sportevenement van Nederland, met daarin de beste clubs van de wereld. Ook de afgelopen editie was weer een groot succes, met wedstrijden van hoog niveau en een fantastische sfeer op de tribunes. Omdat we willen blijven groeien en verbeteren, is na afloop van de Korfbal Leaguefinale een publieksonderzoek uitgevoerd. De uitkomsten tonen aan dat de finale niet alleen een breed publiek trok, maar ook het enthousiasme voor de sport een flinke impuls gaf – met name bij mensen die zelf niet (meer) actief zijn in het korfbal.
Lees meer
Preventie boven genezing: hoe braces blessures helpen voorkomen
Partners
Preventie boven genezing: hoe braces blessures helpen voorkomen
Korfbal is een dynamische sport. Spelers draaien, versnellen, springen en landen voortdurend – vaak in hoog tempo en onder druk. Juist deze veelzijdigheid maakt korfbal aantrekkelijk, maar brengt ook een verhoogd risico op blessures met zich mee. In het nieuwe KNKV Magazine gaat onze partner Push Sports in op de rol van braces bij blessurepreventie. […]
Lees meer
Nagenieten van de veldontknopingen!
Evenementen
Nagenieten van de veldontknopingen!
Onze fotografen waren ook dit jaar weer aanwezig bij de veldfinales bij Rooi (dames) en de NKD bij Dalto/Klaverblad Verzekeringen in Driebergen. In het nieuwe KNKV Magazine geniet je met prachtige fotoreportages na van deze geslaagde evenementen! Hieronder vast een voorproefje, de volledige reportage bekijk je hier. Foto’s 1 t/m 4: Veldfinales dames, Helly Bonet […]
Lees meer

Topartikelen

Bestuurders Verenigingsservice
KNKV komt met nieuwe podcastserie Vereniging Centraal
Bestuurders Verenigingsservice
Vul de verenigingsmonitor weer in!
Partners
Qmusic nieuwe eventpartner KNKV