Combinatieteams zijn sinds seizoen 2025/2026 reglementair mogelijk. De uitwerking daarvan is in het competitiehandboek opgenomen. Die informatie is gelijk aan de informatie op deze pagina:
A-categorie
Indien er in een categorie één team een combinatieteam is, dan zijn alle teams van de samenwerkende verenigingen in die leeftijdscategorie combinatieteams. Dat betekent echter niet dat in alle teams ook daadwerkelijk spelers van alle samenwerkende verenigingen moeten spelen.
B-categorie
Samenwerkingen kunnen per team aangevraagd worden. De samenwerking geldt dan alleen voor het/de betreffende team(s).
Naamgeving verenigingen – en teamnaam
Combinatienamen worden altijd weergegeven als verengingsnaam 1/verenigingsnaam 2 + een reguliere teamnaam.
Op het veld is de speellocatie leidend. De vereniging waar gespeeld wordt, wordt als eerste genoemd, waarna de andere namen op alfabetische volgorde toegevoegd worden.
In de zaal worden in beginsel de verenigingsnamen op alfabetische volgorde genoemd, tenzij er gespeeld wordt in locatie waar één van de samenwerkende verenigingen gevestigd is.
Verder geldt nog in algemene zin voor naamgeving:
– Bij sponsortoevoegingen altijd huidige verenigingsnaam/sponsornaam
– Er wordt zonder punten gewerkt, niet A.B.C. maar ABC
– Er wordt niet gewerkt met toevoegingen zoals sc/sv/kc/kv enzovoort
– Indien verenigingen onderdeel zijn van een omni-vereniging is er een uitzondering waarbij de gehele naam gekoppeld aan plaatsnaam gevoerd kan worden, bv Sportvereniging plaatsnaam en Sportclub plaatsnaam. Let wel, geen sv plaatsnaam en sc plaatsnaam.
Indien één van de verenigingen uit een samenwerkingsverband een sponsornaam heeft, wordt de / als scheidingsteken van sponsornaam vervangen door _.
In plaats van verenigingsnaam 1/verenigingsnaam 2 etc. kan er gekozen worden voor de vestigingsplaats van de combinatieverenigingen indien beide uit dezelfde vestigingsplaats komen of voor de gemeentenaam of een algemeen gebruikte regio-aanduiding voor zover niet al in gebruik.
Het kan ook zijn dat de naamgevingen ingekort worden als deze te lang zijn.
Opgeven van teams
Opgaven van de teams voor de competitie wordt door één vereniging gedaan. Dat is altijd de oudste vereniging. Alle spelers die in de combinatieteams opgenomen worden moeten worden vermeld, dus ook die van de andere vereniging.
Locatie veldcompetitie
Team speelt gedurende het betreffende deel van de veldcompetitie op één locatie.
Locatie zaalcompetitie
Team speelt gedurende de zaalcompetitie zoveel als mogelijk in dezelfde accommodatie, conform de reguliere werkwijze rondom het inhuren van accommodaties voor de zaalcompetitie.
Tenue
Combinatieteams spelen in principe in tenue eerstgenoemde verenigingen. Combinatieteams mogen echter ook spelen in tenue tweede genoemde vereniging of een afwijkend “derde” tenue. Indien dit tenue echter overeenkomt met het tenue van de tegenstander, dient het combinatieteam zowel uit als thuis aan te passen.
Bij fusie = uniform tenue voor gehele vereniging.
Uitkomen in teams
In combinatieteams mogen leden van beide verenigingen uitkomen. Hierbij wel rekening houdend met de speelgerechtigdheid. Leden vanuit combinatieteams mogen alleen in andere teams van de eigen vereniging uitkomen.
Arbitrage
Conform Algemene kaders voor arbitrage officials, mogelijkheid tot samenwerking.
Wedstrijdbijdrage
Teams worden altijd toegevoegd bij de oudste vereniging, via deze weg lopen ook de afrekeningen
Contributie
Wordt geïncasseerd via vereniging waar men lid is.
Communicatie richting KNKV
De reguliere termijnen voor competitie opgaven gelden.
Communicatie van KNKV
Wedstrijdwijzigingsmails gaan naar de vereniging waaronder combinatieteam is aangemaakt in Sportlink. Overige correspondentie gaat in principe ook naar de vereniging waaronder combinatieteam is aangemaakt in Sportlink of naar beide verenigingen. In standen etc. is team eveneens te vinden bij vereniging waaronder combinatieteam is aangemaakt in Sportlink.
Vervallen van de samenwerking
Indien de samenwerking komt te vervallen dienen de verenigingen onderling te bepalen welke vereniging het recht op de klassen heeft waarin de samenwerkende teams uitkomen. Komen de verenigingen er niet uit, krijgt de hoogst spelende vereniging in de betreffende leeftijdscategorie bij aanvang van de samenwerking het recht. Indien verenigingen beide op hetzelfde niveau uitkomen op moment van samenwerken dienen deze verenigingen dit voorafgaand aan de samenwerking bij het KNKV kenbaar te maken.